سرکار خانم غروی مدیر کل اساتید

فراخوان دومین جشنواره علمی اساتید

شناسه خبر : 33501

1395/08/23

تعداد بازدید : 2683

فراخوان دومین جشنواره علمی اساتید

تولید علم و ارتقاء آن در هر فرهنگ و جامعه‌ای بر عوامل مختلفی استوار است. بی‌گمان ‌یکی از مهمترین و‌مؤثر‌ترین‌آن عوامل، نهاد های دینی از جمله حوزه‌های علمیه هستند. افزون بر تأثیر فرامین و دستورات دینی برگرفته از آیات و روایات، نقش حاملان معرفت دینی نیز بر ارتقاء یک جامعه بسیار مؤثر است.

اساتید حوزه های علمیه به عنوان تأثیرگذارترین حاملان معرفت دینی، بیشترین تأثیر در تولید علم همراه با نهادینه کردن اخلاق و همچنین افزایش سطح علمی ، مهارتی و تربیتی طلاب را خواهند داشت.

معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، با هدف ارتقاء سطح علمی اساتید و ترغیب آنان به داشتن تدریسی با تمام شاخص های یک تدریس مطلوب و اثر بخش، اقدام به برگزاری جشنواره علمی اساتید با عنوان «الگوهای برتر تدریس» می نماید تا ضمن معرفی افراد و الگوهای برتر تدریس از میان مدرسان سطح کشور، به شناسایی نقاط قوت و ضعف و تشویق و ترغیب اساتید به داشتن تدریس تاثیرگذار در ابعاد علمی، تربیتی و مهارتی بپردازد.

با عنایت  به ضرورت توجه همه جانبه به فقه به عنوان شناخت فرامین پروردگار حکیم و اصول به عنوان منطق فهم دین؛ دومین جشنواره علمی اساتید برای اساتید فقه و اصول؛ در 3 درس احکام، فقه و اصول فقه برگزار می شود.

1-   دستورالعمل دومین جشنواره علمی اساتید

2-   تقویم اجرایی جشنواره

3-   محدوده آزمون کتبی

4-   محدوده تهیه فایل صوتی تدریس

·      توجه:

جزوه اخلاق مدرسی و شاخص های تدریس مطلوب و دیگر اخبار و اطلاعات جشنواره به پیوست بخشنامه برای تمام مدارس علمیه ارسال شده است.

    اوقات شرعی

    امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
    ۹ صفر ۱۴۴۰

    عضویت در خبرنامه