سفر استانی معاون آموزش مرکز

سفر معاون آموزش مرکز به حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر

شناسه خبر : 119606

1400/11/20

تعداد بازدید : 182

سفر معاون آموزش مرکز به حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر
معاون آموزش مرکز جهت بررسی مسائل آموزشی از حوزه های علمیه خواهران شهرهای برازجان، گناوه و دیلم بازدید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی معاون آموزش مرکز، خانم رنجبر مدیر اداره برنامه ریزی و ارزیابی و خانم ظفری نژاد کارشناس اداره کل تحصیلات تکمیلی جهت بازدید و رصد دقیق مسائل آموزشی حوزه های علمیه خواهران بوشهر به این استان سفر کردند.

*معاون آموزش مرکز با حضور در مدرسه حضرت رقیه(س) برازجان با کادر، اساتید و طلاب این مدرسه دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر با اشاره به اهداف سفر استانی گفت: رصد میدانی و دقیق مسائل آموزشی و شنیدن صحبت های کادر، اساتید و طلاب از مهمترین اهداف سفرهای استانی این معاونت می باشد.

معاون آموزش مرکز گفت: از نظرات طلاب، اساتید و کادر مدارس جهت برنامه ریزی ها در مرکز استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت نقش استاد گفت: یکی از مهمترین نقش‌های استاد، ایجاد نشاط به منظور دانش افزایی است. استاد، قدرت فکر کردن و نوآوری را در طلبه ایجاد کند.

 

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیر استان بوشهر ضمن خوشامدگویی به معاون آموزش مرکز و هیئت همراه برکات این گونه سفرها را بسیار خوب ارزیابی کرد.

 

در ادامه این دیدار اساتید و طلاب به بیان نظرات خویش پرداختند.

در پایان جلسه مدیر اداره برنامه ریزی و ارزیابی مرکز با اشاره به نقش مهم استاد در امر آموزش به عنوان مهمترین رکن گفت: توسعه فردی مسئله ای مهم است که نباید فقط از سیستم و متولی امر آموزش توقع داشت، بلکه خود طلبه و استاد در مسیر آموزش توانمندی های لازم را بیاموزد.

* دیدار و گفتگو با کادر، اساتید و طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) گناوه

در ادامه روز اول سفر معاون آموزش مرکز به استان بوشهر، با حضور در مدرسه الزهرا(س) گناوه با کادر، اساتید و طلاب مدرسه دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلین تهرانی با اشاره به وظیفه اصلی طلبه که خوب درس خواندن است گفت: طلبه ضمن خوب درس خواندن، باید عالم به زمان خود باشد. 

معاون آموزش مرکز گفت: دو ارزش علم آموزی و جهاد که از فرمایشات مقام معظم رهبری است سرلوحه طلاب و اساتید باشد.

وی افزود: همه توان و تلاش مجموعه معاونت آموزش مرکز در راستای تدوین طرح و برنامه هایی است که طلاب و اساتید بتوانند خوب یاد بگیرند و خوبتر آموزش دهند.

در ادامه جلسه مدیر، طلاب و اساتید مدرسه نظرات و مشکلات آموزشی را بیان کردند.

در پایان جلسه خانم رنجبر و خانم ظفری نژاد توضیحاتی را در خصوص سوالات مطرح شده بیان کردند.

 

در ادامه سفر به استان بوشهر، معاون آموزش مرکز و هیئت همراه با حضور در دفتر امام جمعه دیلم با حجت الاسلام والمسلمین اسدی و همچنین کادر، اساتید و طلاب مدرسه تازه تاسیس حضرت زینب(س) دیلم دیدار و گفتگو کردند.

رئیس هیئت امناء مدرسه علمیه حضرت زینب(س) دیلم گفت: همه تلاشم را در خصوص تاسیس مدرسه علمیه خواهران در این شهر انجام دادم که به کمک نماینده ولی فقیه در استان و مدیر حوزه علمیه خواهران استان و خیرین محترم این اتفاق مهم برای شهر دیلم افتاد.

امام جمعه دیلم افزود: با تاسیس حوزه علمیه خواهران در این شهر بسیاری از بانوان خوشحال هستند که می توانند در این مسیر قدم بگذارند.

در ادامه این دیدار مدیر استان بوشهر ضمن تشکر از معاون آموزش مرکز و هیئت همراه جهت حضور در شهر دیلم و دیدار و بازدید از این مدرسه تازه تأسیس گفت: امام جمعه دیلم و هیئت امناء این مدرسه بسیار زحمت کشیدند تا این شجره در این شهر به بار بنشیند.

معاون آموزش مرکز در این دیدار ضمن تبریک دهه فجر و اشاره به نقش زن در انقلاب و اهمیت دادن امام راحل به بانوان با ذکر خاطره ای از مرحومه حدیدچی دباغ که از مبارزان و زندانیان قبل از انقلاب و تنها بانویی که فرمانده سپاه بود گفت: اگر بانوان بخواهند می توانند با تحصیلات و کارهای مختلف اثرگذاری خوب و مناسب در جامعه اسلامی داشته باشند.

در پایان از ساختمان تازه بناشده مدرسه تازه تاسیس حضرت زینب(س) شهر دیلم بازدید صورت گرفت.

گزارش روز دوم سفر معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران به استان بوشهر + تصاویر

گزارش روز سوم و چهارم سفر معاون آموزش مرکز به مدارس علمیه 6شهر استان بوشهر + تصاویر

 

اوقات شرعی

امروز : شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱
۲ ذي الحجة ۱۴۴۳

عضویت در خبرنامه